Kámen k výročí Sokola Židlochovice doputoval do Tyršova domu
Z Pradědu mu to „zabralo“ 3 dny

14. 07. 2021

Kamínkování je velice populární zábavou a jak je vidět na našem příběhu, tak kameny někdy zvládnou urazit dlouhou vzdálenost velmi rychle.

Ve čtvrtek 8. 7. doputoval do Tyršova domu pomalovaný kámen, který má na jedné straně českou vlajku a na druhé straně logo České obce sokolské a nápis, že chce být přenesen do Tyršova domu. Kromě toho je na něm ještě informace, že byl vytvořen ke 125. výročí založení T. J. Sokol Židlochovice.

Po umístění na facebookový profil ČOS se ozval jeho autor. Jakub Kratochvíl  a prozradil, že ho „vyslal“ na cestu 5. července na rozcestí Praděd - Švýcárna.

Kamínek na místě vyzvednutí_rozcestí Praděd x Švýcárna

Doplnil ještě, že netušil, jaké pozitivní emoce kámen vyvolá  „Až mne zaráží, jak rychle doputoval, ale asi šel zamnou zrovna někdo z Prahy,“ dodal Jakub Kratochvíl. A měl pravdu.

Vedení T. J. Sokol Židlochovice, která byla na kamínku zmiňována, dostalo 8. 7. mail od Hany Sixtové:

Dobrý den,

při našem rodinném čundru po moravských horách jsme v pondělí 5. 7. na rozcestí pod Pradědem našli kámen k výročí Sokola Židlochovice. Zadní strana kamene žádala o přenos do Tyršova domu. Protože jsme z Prahy, vzali jsme kámen s sebou, a čundrovali s ním  dál přes Švýcárnu, Červenohorské sedlo, Rejvíz, na vlak Jeseník - Zábřeh- Praha. Rozhodla to a celou cestu nesla 13 letá dcera Berta. Dnes už jen autobusem, metrem a tramvají do Tyršova domu, kde ho převzala paní recepční. Protože nemáme FB, dáváme vám na vědomí touto cestou.

Kamínek T. J. Sokol Židlochovice v Tyršově domě

Vše dobré k výročí! A pozdrav z Prahy

Hana s rodinou

Takže za 3 dny urazil kámen více než 300 kilometrů a byl doručen do Tyršova domu. Všem, kdo se zapojili děkujeme