Rakušanka Lilli Brugger vítězkou 52. Moravanky ve fleretu žen
Žačka Tereza Vojtová vybojovala své 1. vítězství v kariéře

28. 03. 2022

Rakušanka Lilli Brugger se stala vítězkou dobře obsazeného mezinárodního SOKOL CUPU ve fleretu žen. Byl to již 52. ročník tradičního brněnského turnaje MORAVANKA. První ročník se tedy konal již v roce 1969. Druhé místo obsadila Maďarka Anna Polzl, na třetích místech Rumunka Anna Saveanu a vítězka posledního ročníku Italka Marta Cammilletti. Nejlepší česká fleretistka Andrea Bímová obsadila pěkné 5. místo. Šestá Rumunka Anreea Dinca, sedmá Maxine Esteban z Filipín a osmá Teresa Donatelli z Itálie.

Z domácího oddílu Sokola Brno I obsadila 18. místo Adéla Kocourová, 21. příčku Ema Rubášová, 32. Michaela Macko. Sympatický výkon předvedla i brněnská žačka Tereza Vojtová svým prvním vítězstvím a celkovým umístěním na 39. místě.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 46 fleretistek ze 12 zemí!!! Ocenění si zaslouží i kvalitní rozhodčí, jejichž výkon byl ozdobou turnaje, podle ohlasu fleretistů i fleretistek. Velmi kladné hodnocení turnaje účastníky jsou velkou pochvalou a závazkem pro organizační tým!!! Díky!!!

Autor: hlavní organizátor turnaje Pavel Vaníček