Česká obec sokolská

Slet 2024 skladba Fitness
starší žactvo

20. 01. 2023

„Děvčata a chlapci se mají nejen společně setkávat, bavit, ale také zvyšovat svou fyzickou kondici, při cvičení spolupracovat a v neposlední řadě tančit. Věřím, že název Fitness nebude to jediné, co cvičence ke skladbě přivede," říká autorka skladby Daniela Kurečková. Každý cvičenec a cvičenka se ve skladbě potká s víceúčelovými bradly a pompony.

„Bradla využíváme k posilování těla, jako atletické překážky, vytváříme na nich stavby, různě s nimi manipulujeme. Pompony jsou v prvních dvou částech schovány v batozích, ve třetí části s nimi dívky rozzáří plochu při tanečních variacích a na závěr si s nimi zatančí i chlapci," říká autorka skladby Daniela Kurečková.

Autorka skladby Daniela Kurečková
Vedoucí skladby KVěta Daňková
Metodik            Sandra Hoffmannová fitness.slet@sokol.eu
Základní celek    12 dětí
Značková síť       4 x 3
Nářadí a náčiní  Víceúčelová bradla, pompony

V posledních třech letech se autorka choreografie skladby Daniela Kurečková věnuje s děvčaty ze Sokola Opava cheerleardingu a vystupují na basketbalových zápasech BK Opava. „Choreografie s pompony zpestřujeme i krátkými sestavami s víceúčelovými bradly. Protože se tyto taneční vstupy v Opavě líbí, řekla jsem si, že třeba zaujmou i na ploše stadionu," dodává vysvětluje prvotní nápad na skladbu s tímto náčiním autorka.

Detaily o skladbě. včetně toho, jak nácvik svěřence bavil, se dozvíte na stránce věnované skladbě FITNESS

Fotky

Generální partneři