Sokol Martin Mužík sestřelil Čínu!
Dnes od 11h sledujte na ČT 4 souboj s Japonskem

11. 03. 2023

Dnes dopoledne si můžete vychutnat souboj baseballového trpaslíka s obrem. Tedy reprezentace ČR s asi nejlepším týmem současnosti - Japonskem. Využijte exkluzivní čas a od 11 hodin a sledujte na ČT4 sport. Ostatní zápasy se hrají ve 4 ráno českého času.

Ve čtyři ráno na přenosy baseballového mistrovství světa – World Baseball Classic  - z Tokia vstávají jen skalní fandové. Hned napoprvé to ale stálo za to! Reprezentanti maličké země porazili výběr stokrát lidnatější Číny 8:5 a připsali si poprvé v historii českého baseballu body ve finálové sérii WBC, která je neoficiálním mistrovsvím světa, nebo spíše baseballovou olympiádou, protože se pořádá obvykle jednou za čtyři roky!

Nás těší, že na tomto úspěchu, který by při dobré konstelaci mohl znamenat i postup do dalšího ročníku tohoto turnaje, má velký podíl tahoun extraligového týmu Sokol Hluboká Martin Mužík, který odpálil homerun až na tribuny, který znamenal 3 body pro českou reprezentaci. V týmu je ještě dalšé hráč, který donedávna za Sokol Hluboká hrál, Jan Novák. Zhruba před 14 dny však přestoupil do týmu pražské Kotlářky.

„Čína byla papírově ze všech čtyř baseballových velikánů ve skupině nejlépe hratelná. Naši zaslouženě vedli, skvěle házeli i pálili, na konci šesté směny to bylo růžových 4:1, ale stačila smolná sedmá směna a hráči Říše středu otočili na 4:5. Tohle jsou ale situace pro nejlepšího pálkaře loňské Extraligy a tahouna Sokola Hluboká Martina Mužíka. Podobně jako vloni v září v rozhodujícím utkání kvalifikace v Regensburgu poslal náš tým do Japonska dvoubodovým homerunem „na poslední chvíli“, tentokrát zatloukl čínský výběr v deváté směně dokonce tříbodovým homerunem až na tribuny! Ať žije hlubocká basebalová škola a její žák, ať žije „Můža“!,“ shrnul David Štastný z baseballového týmu Sokol Hluboká.

Dnes v exkluzivním čase bitva s „obrem“ - domácím Japonskem

Dnes od 11 hodin našeho času čeká českou reprezentaci v baseballu nejlepší tým současnosti -  Japonci. Zápas bude v přímém přenosu vysílat Česká televize na programu ČT4 Sport.

Zítra od 4 ráno neméně skvělá Jižní Korea a přehlídku světových top soupeřů zakončí v pondělí od 5 ráno duel ČR - Austrálie, kde Martin Mužík přes zimu působil. Tak si to pusťte, baseball je krásný!