#BeActive Sokol spolu v pohybu
23. - 30. září

09. 09. 2020

Buďme i letos „spolu v pohybu“! Tradiční týden akcí v sokolských jednotách se letos uskuteční od 23. – 30. září. A nepůjde jen o pohyb – připraveny jsou také kulturní a společenské aktivity. Letošní ročník se poprvé stává součástí Evropského týdne sportu. Tak neváhejte a přijďte.

„Chceme i letos představit veřejnosti sportovní a kulturní nabídku Sokola. Sokol spolu v pohybu letos čítá na 170 akcí, na kterých předpokládáme účast až 18 tisíc lidí, pokud to samozřejmě podmínky dovolí. Vše je také spojeno s náborem nových členů do jednotlivých oddílů,“ popisuje jeden z hlavních projektů České obce sokolské její náčelník Petr Svoboda.

Logo #Beactive a EU

Letošním tématem akce je připomenutí pohybových her, které se na našem území hrají už po několik generací. „Namátkou třeba točení káčou, kuličky, krvavé koleno, čáp ztratil čepičku, školka se skákací gumou nebo tlučení špačků. Odbor všestrannosti toto téma podpořil vydáním publikace Tradiční hry z Česka, která podobných her obsahuje tři desítky,“ říká náčelník ČOS.

V rámci týdne Sokol spolu v pohybu máte také jedinečnou možnost vyzkoušet si s předstihem tři disciplíny z připravovaného Sokolského odznaku zdatnosti. Registrujte se na ZDE. "Díky Českému olympijskému výboru si zájemci mohou vyzkoušet cvičební sestavu s tyčí, angličáky a zachycení padajícího předmětu. Stačí se registrovat na zmíněné adrese a uvést kód sokol2020," vysvětluje Petr Svoboda.

V rámci tohoto týdne se v sobotu 26.9.2020 uskuteční BeActive Night, která nabídne v řadě sokolských jednot možnost sportování v netradičních časech.

Seznam konaných akcí naleznete ZDE