Česká obec sokolská

Účastníci Sokolského běhu republiky
získají originální medaili

14. 09. 2021

Letošní závody Sokolského běhu republiky se blíží a spolu s tím se jejich účastníci mohou těšit na novinku, která spojuje umění a krásu s pohybem a sportem: originální medaili s univerzálním využitím, kterou navrhl sochař i sportovec v jednom, Jakub Flejšar. Jaká bude?

O návrh letošní medaile požádali pořadatelé Sokolského běhu republiky známého sochaře specializujícího se na práci se železem a současně snowboardovým trenérem Jakubem Flejšarem.

„Přemýšlel jsem nad něčím, co pořád běží a pohybuje se. Abych spojil republiku i s pohybem a během, napadly mě řeky. Pak jsem ale hledal něco hezčího a došlo mi, že i takovým lipovým listem, symbolem naší republiky, probíhají vlastně veškeré živiny odspoda až nahoru,” popisuje vznik samotného návrhu sochař a odborník na land art.

Výsledkem je tedy originální medaile ve tvaru symbolu našeho národního stromu, lipového listu. Díky speciálnímu materiálu a technologii laserové výroby v české lisovně Formkov je i při využití oceli lehká. Kromě unikátnosti a pěkného vzhledu je pak medaile specifická ještě ve svém univerzálním využití. Po skončení závodů ji nemusíte ukládat do šuplíku, ale lze ji využít jako brož, přívěsek či jiný módní doplněk. Vzpomínat na Sokolský běh republiky pak můžete i po celý rok.

Medaili si odnese každý účastník některého z hlavních závodů Sokolského běhu republiky, které se letos konají na více jak čtyřiceti místech po celé ČR i v zahraničí. Pro děti, které kovový šperk spíš tolik neocení, jsou odměnou za dětské závody připraveny klasické medaile dřevěné. 

A co vy, už máte své místo na startovní listině zajištěno? Učiňte tak ještě dnes a těšte se na oslavu vzniku republiky pohybem i na originální medaili! Registrace zde.

 

Galerie

Fotky

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partner

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace