Česká obec sokolská

Už jste se registrovali na Sokolský běh republiky?
www.behrepubliky.cz

18. 07. 2022

Léto - to je slunce, dovolená, zábava a samozřejmě pohyb. Přijďte předvést svou kondici na 4. ročník Sokolského běhu republiky, který se uskuteční 28. října 2022. Nejenom, že si výborně zaběháte a zažijete skvělou atmosféru, ale taky oslavíte pohybem vznik republiky. Vítáme samozřejmě i běžce začátečníky, ať už děti, které třeba touží po své první medaili, nebo dospělé, kteří s během začínají. S námi si to užijete!

Letošní ročník Sokolského běhu republiky se chce soustředit ještě víc na servis pro běžce a zajistit, že si tento sportovní zážitek užijí naplno, ať už poběží kdekoliv, ve městě, na vsi nebo v zahraničí. Do organizování běhů se letos pustí jak sokolské jednoty, které znáte již z předchozích let, tak i pár nováčků.

www.behrepubliky.cz

„Běhů je celá řada, ale dovolím si tvrdit, že u žádného jiného není tak těsné sepjetí s historií republiky, ta atmosféra je neopakovatelná i tím, že všude jsou sokolské symboly, které mají bohatou historii a běžet pod nimi je opravdový zážitek,” dodává starostka České obce sokolské Hana Moučková.

„Líbí se mi, že je to akce o zdravém životním stylu a sportu. Je čas vyběhnout, a když si tím připomeneme i bohatou historii naší země, je to jedině dobře," zmiňuje olympijský medailista a ambasador Sokola Alex Choupenitch.

SBR mapa 07/022

Mezi množstvím míst, kde se letos běh koná, nechybí Praha, České Budějovice, Ústí nad Labem, Plzeň nebo Jablonec nad Nisou. Z menších měst na rozlohu, ale rozhodně ne na sokolského ducha, pak vybíháme v Syrovicích na Brněnsku, v Březníku na Vysočině nebo například v Náměšti na Hané na Olomoucku. Naši krajané držící sokolskou tradici a rozvíjející její myšlenky v zahraničí se zapojí již tradičně ve Washingtonu D.C., v San Franciscu nebo ve španělském Cabo Roig. Každé z míst je jiné, i v tom je Sokolský běh republiky unikátní.

Kompletní seznam všech běhů, ze kterých můžete vybírat, najdete v mapě uvedené níže nebo na webu www.behrepubliky.cz. 

 

Galerie

Fotky

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partner

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace