Vznikla nová sokolská jednota
Sokol Lukov

14. 12. 2021

Sokol Lukov byl založen v roce 1923. Kdysi aktivní jednotu se ale po roce 1990 nepodařilo obnovit. Obec na Valašsku s necelými dvěma tisíci obyvateli chce teď rozpohybovat Pavel Pekař. Česká obec sokolská schválila opětovný vznik jednoty v listopadu letošního roku. Za krátkou dobu existence už nabízí několik cvičení – cvičení venku, rekreační fotbal, cvičení s kočárky a oddíl otužilců nazvaný Bratři bez trika.

Sokol Lukov chce rozvíjet hlavně všestrannost. Zatím má jednota sedm členů, ale Pavel Pekař v náboru nepřestává.

„Cílem znovuobnovení Sokola je propojit obyvatele Lukova, kteří mají vztah k pohybu a také k místu, kde žijí. Chceme pořádat jednorázové i pravidelné akce zaměřené na lidi každého věku,“ říká Pavel Pekař.

Jednota dostala od obce zdarma k využívání tělocvičnu, zatím na jednu hodinu týdně. Kvůli covidu se ale prý stejně všechny akce konají venku.

Přečtěte si víc v Lukovském zpravodaji.