Youtube Sokola má přes 2 miliony zhlédnutí
patří k nejúspěšnějším kanálům propagujících sport

16. 04. 2021

Youtubový kanál České obce sokolské je jedním z nejúspěšnějších profilů sportovní a kulturní organizace v České republice. V minulém týdnu jsme na počítadle zhlédnutí dosáhli hranice 2 000 000. Sokol se tak zařadil do TOP 5 kanálů provozovaných sportovními organizacemi. Těsně “šlapeme na paty” velice populárnímu sportu - florbalu a předčili jsme řadu dalších.

Těsně “šlapeme na paty” velice populárnímu sportu - florbalu a předčili jsme řadu dalších. Například velice populární Český biatlon má přes 1,1 milionu zhlédnutí, volejbal více než 928 tisíc, basketball 766 tis. Oproti tomu naprosto nedostižnými jsou youtubové profily Českého olympijského výboru (přes 25 milionů) a Hokej.cz (více než 24 milionů). Přes hranici dvou milionů zhlédnutí se přehouply kanály Český Florbal (2,255 milionu) a CzechAtletics (2,197 milionu). Sokol se tak zařadil na 5. místo ve sledovanosti.

„Velmi mne těší, že se o Youtube České obce sokolské zajímá tolik lidí. I přes zavřená sportoviště jsme loni nesložili ruce do klína a rychle jsme vymysleli sérii online cvičení #CvičímseSokolem. Cílem bylo a stále je přispět k lepší náladě, ukázat, že se cvičit dá i v omezených podmínkách a ukázat, že Sokol je zde pro širokou veřejnost stále,” řekla starostka České obce sokolské Hana Moučková. Vyzdvihla také aktivitu dalších desítek sokolek a sokolů, kteří vymýšlejí pro své svěřence nebo sestry a bratry cvičení či nejrůznější sportovní výzvy a vysílají je mimo oficiální kanály České obce sokolské.

Nyní je v sérii #CvičímseSokolem zveřejněno více než 35 videí a další pro vás připravujeme. Nejnovějšími přírůstky jsou videa o stolním tenise natočená ve spolupráci s hráči TJ Sokol PP Hradec Králové. Už teď se ale můžete těšit na videa s tematikou lidských pyramid či jinak také silová akrobacie, které budou hlavním motivem červnové Noci sokoloven (25. 6.). Populární jsou videa s návodem, jak cvičit s dětmi doma (video pro cvičení dětmi 2-6 let má přes 54 tisíc zhlédnutí, hra na kuchaře přes 22 tisíc), poslední v sérii jsou videa jak lze cvičit doma s cvičitelkou Katkou a její dcerou.

K výraznému nárůstu počtu zhlédnutí na sokolském Youtube kanále přispělo, že loni se Sokol dostal na nejprestižnější formát, který na stránkách youtube.com existuje. Na tři dny (8., 13. a 19. prosince) se na českém Youtube kanálu objevilo úvodní video o Sokolu. Tomuto formátu se říká “Masthead” a využívají jej především velké, komerční firmy. Sokol získal tuto možnost díky partnerství se společností Google.

„Pro nás to byla ojedinělá šance představit Sokol veřejnosti, a především mladé generaci, která YouTube používá nejčastěji,“ říká výkonný ředitel ČOS Marek Tesař. Cena takto prestižního prostoru se pohybuje v řádu stovek tisíc korun za den. „Díky velmi dobrým vztahům se společností Google jsme tuto možnost dostali v rámci partnerství,“ dodává Tesař.