Ambasadoři Sokola vyzývají k zapojení do projektu Hýbeme se hezky česky
Alex Choupenitch a Bára Malíková už mají oddíly zaregistrované. Napodobte je!

14. 05. 2021

Až do 19. května mají sokolské oddíly všestrannosti a sportu možnost zapojit se do soutěže organizované obchodním řetězcem PENNY a Českou obcí sokolskou HÝBEME SE HEZKY ČESKY.

Zbývá posledních několik dnů pro registraci sokolských oddílů mládeže do soutěže Hýbeme se hezky česky. Organizátor - obchodní řetězec PENNY v něm hodlá rozdat téměř 4 miliony korun. Republiku rozdělil do 155 regionů. V každém z nich se mohou přihlásit oddíly mládeže i všestrannosti Sokola a Asociace školních sportovních klubů.

Myšlenka projektu - rozhýbat dětské sportovce po covidové letargii zcela naplňuje heslo České obce sokolské VEDEME ČECHY K POHYBU A POHYBOVÉ AKTIVITĚ. Doufáme, že se s tímto záměrem ztotožní všichni členové Sokola. Je potřeba rozpohybovat oddíly a nabudit je je společným činnostem. Tento projekt by mohl být jedním ze startovacích impulsů.

Sokol je díky masivní mediální kampani, která je s touto soutěží spojena, výrazně vidět a dostává se do povědomí veřejnosti více, než kdy dřív. Proto je důležitá také odezva ze sokolských oddílů sportu a všestrannosti, která bude měřena tím, že se registrují do soutěže Hýbeme se hezky česky.

REGISTRUJTE SE DO 19. KVĚTNA NA WEBU SOUTĚŽE

Z každého regionu postoupí 3 oddíly do finále. Jeho vítěz obdrží 15 tisíc korun, oddíl na II. a III. místě po 5 tisících.

Do soutěže se přihlásilo již více než 200 sokolských oddílů a ti váhající mají šanci do středy 19. května.

harmonogram Hýbeme se hezky česky

Máte nějaké otázky či nejasnosti k projektu? Podívejte se na záznam webináře, který Komunikační tým České obce sokolské na téma soutěže Hýbeme se Hezky česky připravil

Co si o projektu myslí ambasadoři Sokola?

Účastník olympijských her v Tokiu - šermíř Alexander Choupenitch svým fanouškům prozradil, že jeho tým Sokola Brno I - konkrétně oddíl šermu se již do projektu přihlásil. „Vyzývám vás, abyste se do projektu přihlásili, je přece super takto pomoct svému oddílu a dostat až 15 tisíc na jeho vybavení,“ říká ve svém videu Alex Choupenitch.

Atletka Bára Malíková, která před 14 dny běžela na mistrovství světa štafet její smíšenou variantu, prozradila, že její „Sokol Opava“ už se do soutěže registroval. „Až 15 tisíc korun pro jeden tým je přece super. Přeju vám, abyste při sportování neměli žádná zranění, řekla jediná žena mezi ambasadory Sokola.

Hýbeme se hezky česky plakát soutěž

Florbalista Filip Langer, který nedávno předstoupil do Švédska, kde se hraje nejlepší liga na světě (psali jsme v textu Ambasador Sokola Filip Langer přestupuje do nejlepší ligy světa - do Švédska), si myslí, že je projekt Hýbeme se hezky je skvělý v tom, že upozorňuje na skutečnost, že co nejdřívější návrat dětí ke sportu je důležitý. „Pevně věřím, že se brzy uvidíme při společném sportování,“ říká ve svém vzkazu ambasador Sokola Filip Langer.