Choupenitchův 10. ročník šermířského
kempu je i s mistrem světa

26. 08. 2024

Olympijský medailista Alex Choupenitch pořádá už jubilejní 10. ročník svého šermířského týdne. Fencing camp Brno sokolského ambasadora je v plném proudu od pondělí a skoro 60 šermířů od osmi let do seniorského věku se učí i od mistra světa.

Na Choupenitchův kemp do Sokola Brno I přijelo hned několik hvězd. Tou největší je Peter Joppich z Německa, čtyřnásobný mistr světa ve fleretu a bronzový z olympiády z týmů v Londýně 2012. "Opravdu jedna z největších šermířských legend," zdůrazňuje Choupenitch

Své zkušenosti šermířům předávají i další z německých šermířů Alexander Kahl (3. na Evropských hrách v týmech v Krakově) či italský stříbrný medailista z juniorského MS Federico Greganti. „Dále je tady polský, slovenský trenér i sparring z Kanady," doplňuje Choupenitch, bronzový medailista ve fleretu z olympijských her v Tokiu 2021.

Celkem je na kempu 55 šermířů z 12 zemí světa. Přijeli například z Německa, Rakouska, Dánska, Slovenska, Itálie, Polska, Lotyšska, ale i z Jihoafrické republiky, Saudská Arábie i z Kanady.

S kondicí pomůže šermířů na kempu Jan Cacek a ve středu je na pořadu turnaj. V pátek bude mít všichni šanci diskutovat s Joppichem a motivační proslov bude mít mentální kouč Jan Mühlfeit.

Týdenní kemp zakončí rovněž tradiční páteční akce Alexův Summer Jam na brněnském Jakubském náměstí. "Kde se všichni můžou těšit na šermířskou exhibici Česko versus svět od 19.30," zve Choupenitch. Hrát bude DJ Vladimir Wolf!

Tak přijďte!

Choupenitch kemp 2024 II