Penny je generálním partnerem
XVII. všesokolského sletu 2024

21. 11. 2023

Letos již tříletá sokolská spolupráce s Penny Česká republika graduje. Generální partner České obce sokolské je i generálním partnerem XVII. všesokolského sletu 2024. Mezi jednoty zapojené do příprav na slet se díky tomu rozdělí přes čtyři miliony korun ve financích a poukázkách.

Spolupráce České obce sokolské a Penny začala po covidovém období v roce 2021 a nyní se rozšiřuje. "Dlouhodobé podpory si velice vážím a jsem ráda, že Penny nyní aktivně vstupuje do sletu, největší sportovně společenské akce, která je vrcholem našich aktivit," říká Hana Moučková, starostka České obce sokolské.

Uplynulé dva roky realizovalo Penny se Sokolem projekt nazvaný Hýbeme se hezky česky. "Penny vždy záleželo na podpoře regionů, našich jednot," oceňuje Marek Tesař, ředitel kanceláře České obce sokolské. Na úspěšný projekt navazuje spolupráce na sletu. "Tentokrát bude podpora směřovat jednotám, které se zapojily do příprav na XVII. všesokolský slet," dodává Tesař.

Penny podporuje stejně jako Sokol pohyb dlouhodobě a spolupráci na XVII. všesokolském sletu bere jako další stupeň vzájemné spolupráce. "Moc se na slet těšíme. Dle diskusí s komunikačním týmem víme, že naše pomoc je důležitá v regionech, a proto ji směřujeme tímto směrem. Věříme, že jednotám naše finanční, ale především produktová podpora, pomůže, minimálně udělá radost," uvádí Vít Vojtěch, ředitel strategického marketingu Penny.

Jednoty chystající se na slet obdrží do konce listopadu kuponovou knížku pro odběr zboží pro své cvičence z nejbližší prodejny Penny a některé jednoty finance. Určující je počet zapojených účastníku do sletu. Část podpory je nutno vyčerpat do konce letošního roku, chystá se ale i na příští rok.

Penny a slet

"Byli bychom moc rádi, kdyby se prostředky využily na financování oblastních nácvičných srazů, samozřejmě na podporu cvičenců a nákup cvičebních úborů, což jsou důležité položky, aby slet dobře dopadl. Je ale na jednotách, jak podporu využijí," říká Petr Svoboda, náčelník ČOS.

Projekt Hýbeme se hezky česky finančně a materiálně podpořil stovky sportovních klubů a týmů ve všech regionech. Letos se od jara do podzimu konaly letní výlety a zájemci si užívali zajímavé trasy i společenské akce, často i koncerty Michala Davida.

Spolupráce s Penny má další rozměr, sokolové pravidelně pomáhajína prodejnách při Sbírce potravin. Naposledy letos v listopadu.