Česká obec sokolská

Sokolská kapka krve
byla v loňském roce opět rekordní

02. 03. 2021

Zájem o darování krve napříč Českou obcí sokolskou rok od roku roste. Loni se do projektu zapojilo 78 jednot, což je skoro o tři desítky víc než v roce 2019. Velmi potěšující je opět zapojení malých jednot z celé České republiky. Do Sokolské kapky krve, projektu, který si klade za cíl zvýšit povědomí o dárcovství, se v 6. ročníku zapojilo 299 sokolů (o 69 více než v minulém roce).

Celkový počet odběrů byl 849, i tady šlo o velký nárůst, o 243 odběrů více než v předchozím roce. Odběry nahlásily jak jednoty, ve kterých je počet dárců tradičně vysoký, tak i ty, kde darují jeden nebo dva lidé. Obojí je důležité, protože i jednotlivec dokáže svým příkladem strhnout ostatní k tomu, aby třeba odběr alespoň zkusili a rozšíří tak dále povědomí o dárcovství dále. Přehled zapojených jednot včetně pořadí najdete v březnovém vydání časopisu SOKOL.

Potřeba krve je neustálá a v současné době, kdy mnoho pravidelných dárců kvůli pandemii koronaviru krev darovat nemůže, ale potřeba roste, je již nedostatek na mnoha místech republiky znát. Tato naše sokolská akce může celostátní snahu transfuzních stanic o zvýšení počtu dárců alespoň v malé míře podpořit. 

Prvenství celkově znovu obhájil Sokol Komárov z župy Jungmannovy, kde 27 dárců absolvovalo 86 odběrů. Stejně jako loni budou pro všechny zúčastněné jednoty připravena čestná uznání a věcné ceny obdrží 4 první jednoty v pořadí. Každému, kdo alespoň jednou daroval krev v rámci Sokolské kapky krve také náleží speciální odznak, který se poprvé rozdával vloni. S ohledem na současnou situaci bude vše pravděpodobně zasláno poštou, při příznivějším vývoji by se předání cen uskutečnilo na Výboru ČOS. Podrobnosti projektu jsou k dispozici v odkazu.

SKK7

Newsletter

Generální partner

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace