Marek Tesař zůstává v ČOS do sletu
Povede dál Komunikační tým ČOS a sletový marketing

27. 03. 2024

Marek Tesař zůstane v ČOS do sletu. Na žádost současného vedení ČOS bude se spolkem i nadále externě spolupracovat - jako člen sletového týmu a vedoucí Komunikačního týmu ČOS. Začátkem března Tesař rezignoval na funkci ředitele Kanceláře ČOS s odůvodněním velmi vyhrocené atmosféry ve spolku vůči odstoupivší starostce Haně Moučkové, která jej do Sokola přivedla.

Pozice Tesaře byla jednomyslně schválena Předsednictvem ČOS. "Marek se výrazně podílí na komunikaci s partnery a státními institucemi. Jednání s nimi dotáhl do úspěšného konce i přes svůj odchod z pozice ředitele Kanceláře ČOS. Jsem moc rád, že se nám ho podařilo přesvědčit, aby do konce sletu zůstal členem organizačního týmu na externí bázi a pomohl nám s marketingem a komunikací. Jde o jednoho z nejlepších expertů v tomto oboru u nás," řekl Martin Chlumský, 1. místostarosta ČOS dočasně pověřený vedením spolku.

Tesař nadále povede Komunikační tým, kde se bude starat především o koordinaci komunikačních aktivit. Jako člen sletového týmu bude mít na starosti komunikaci a marketing sletu – jeho úkolem bude především řízení marketingové strategie sletu, jednání s partnery, supervize programu Extra slet pro účastníky sletu, supervize brandingu všech aktivit, detailní dohody s mediálními partnery jednotná prezentace sletu nejen v Praze, ale i v regionech.

"Slet je akce, na které pracuji téměř tři roky, a moc mi záleží na tom, jak dopadne. A to je taky hlavní důvod, proč jsem přijal výzvu aktuálního vedení spolku k další spolupráci v rámci sletového týmu. Dalším důvodem jsou i dlouholetí partneři, kteří podporují náš spolek. V neposlední řadě je to i spolupráce s kolegy z komunikačního a sletového týmu ČOS, se kterými uděláme maximum pro úspěch dalšího nezapomenutelného sletu," komentoval své setrvání v Sokole Marek Tesař.