Tyršův Děčín 2024:
pohyb v nejrůznějších podobách

18. 09. 2024

Dvě významná výročí se budou oslavovat v polovině září od pátku do neděle 20. až 22. září 2024 v Děčíně: 192 let od narození jednoho ze zakladatelů Sokola Dr. Miroslava Tyrše a zároveň 162 let od založení Sokola. Hlavním dějištěm letošních oslav bude děčínský zámek a podzámčí. Těšit se můžete na program, který ukáže pohyb v nejrůznějších podobách. Můžete se jen dívat, můžete se zapojit a nebo se můžete aktivně zúčastnit.

Tyršův Děčín startuje v pátek dopoledne překážkovým závodem Raptor pro školy. Večer se uskuteční v Jižních zahradách Zámku Děčín konceret skupiny Jelen.

V sobotu je tradiční pochod Tyršův kraj (Tři kopečkyú, bude se konat pódiová vystoupení s ukázkou sletových skladeb a činnosti oddílů všestrannosti. Večer bude na zámku Děčín 3. ročník reprezentačního plesu. Celým večerem bude provázet místostarostka ČOS Mgr. Kamila Šrolerová.

Neděle patří dopoledne pietnímu aktu k uctění Dr. Miroslava Tyrše u jeho sochy na Smetanově nábřeží a slavnostnímu průvodu na zámek. Od 14:00 se na Mariánské louce bude konat prezentace děčínských sportovních oddílů a pohybových aktivit

V termínu Tyršova Děčína budou všechny tři dny probíhat tematické prohlídky zámku. V sobotu zároveň můžete zajít na Mariánskou louku, kde bude probíhat tradiční Festival Klidu.

Hlavním dějištěm letošních oslav bude děčínský zámek a podzámčí. Těšit se můžete na program, který ukáže pohyb v nejrůznějších podobách. Můžete se jen dívat, můžete se i zapojit!

Podrobný program a možnosti zajoupení lístků najdete ZDE

Tyršův Děčín 2024