28. 10. 2024

Sokolský běh republiky 2024 Dolní Újezd

Dne 28.10. oslavíme v Dolním Újezdě 106. výročí vzniku naší republiky pohybem.

Poběží se dětský závod a hlavní závod a startovat se bude u místní Sokolovny.

Celá trasa vede po obci Dolní Újezd, 95% je asfalt, zbytek zpevněné cesty, bez bláta. Dolní Újezd je členitý a kopcovitý, celkové převýšení trasy je proto 240m (stejné převýšení má sjezdovka v Říčkách). Proběhnete se téměř všemi částmi naší krásné obce a ochutnáte celkem 6 místních kopců (Přibyňský kopec, Kolomažnice, Kabatovský kopec, Valšinka, Klikatice a Stežka) slibujeme, že na všech si sáhnete na dno sil, indiánský běh na nich nebude žádná ostuda. Ale laktát vystřídají endorfiny v cíli. Na trase bude jedna občerstvovačka, na 4.km. Cestou minete mnoho krásných míst naší krásné obce.

Parkování bude na parkovišti před nákupním střediskem a na parkovišti u základní školy. Obě parkoviště jsou v dosahu cca 100 - 200 m od zázemí závodu. Přímo k sokolovně nebude vjezd umožněn.

Zázemí závodu bude v místní sokolovně, možnost převlečení, občerstvení, uložení zavazadel, WC. Další info bude s předstihem k dispozici na FB Sokola Dolní Újezd.

Kontakt na organizátora

Josef Samek