Česká obec sokolská

Do sletové grafiky přibyl krojovaný sokol a Tyrš
14 ilustrací je od ilustrátora Jaromíra 99

13. 10. 2023

Autory vizuálu pro XVII. všesokolský slet jsou renomované grafické studio Dynamo design a komiksový ilustrátor, Jaromír 99 (autor komiksu Alois Nebel anebo knihy Emil Zátopek). Ten ke dvanácti ilustracím, které zachycují sportovce v pohybu, dokreslil ještě krojovaného sokola a spoluzakladatele spolku Miroslava Tyrše.

Série dvanácti ilustrací, které grafické studio umístilo do jednotlivých písmen klíčového slova SLET, se rozšířila o další dvě. Cílem celého vizuálního stylu je ukázat pestrost sportů a pohybu v Sokole. Představuje sportovce pravidelně cvičící v Sokolu, počínaje tancem a šermem konče. A Sokolská stráž je nedílnou součástí spolku, proto krojovaný sokol.

krojovaný sokol a miroslav tyrš

„Propojovat Sokol s uměním je náš dlouhodobý záměr, proto jsme se s Jaromírem 99 dohodli na spolupráci, kdy nám dodal set 12 ilustrací, které se promítají do grafického stylu sletu 2024 od Dynama design. Jsem moc rád, že se nám ho ještě podařilo přesvědčit, aby nám k již dodaným ilustracím, připojil ještě krojovaného sokola. Určitě tím uděláme radost dovnitř spolku a budeme s ní pracovat. A jako bonus jsme dostali ještě portrét Miroslava Tyrše," říká Marek Tesař, ředitel Kanceláře ČOS a místopředseda sletového týmu pro finance a marketing.

Cílem je přenést tyto grafiky na atraktivní outdoorové plochy. Jednou z těch dominantních bude určitě Fortuna Arena, na které bude sletový vizuál uvnitř i venku. Komunikační tým ČOS ale už teď pracuje na dalších možnostech. 

„Naší snahou bude, aby se všichni Pražané na Slet těšili a měli ho výrazně na očích. Stejně tak, aby účastníci viděli, že jsou zde vítáni a že Praha sletem žije. Proto chystáme mj. s Dopravním podnikem hl. m. Prahy sletovou tramvaj, která bude brázdit ulice Prahy. A věříme, že připravíme i nějaký netradiční formáty, jednak v Praze, ale i v regionech, kde budou oblastní a krajské slety. Samozřejmostí je i branding jednotlivých sokoloven, v kterých se nacvičuje na slet. Těch bude několik set po celé republice, takže i tam bude vizuální styl s Jaromírem 99 poměrně výrazně vidět," říká Marek Tesař

motto: slet spojuje

Cílem sletu v roce 2024 bude i spojení společnosti, proto bylo jako motto vybráno „Slet spojuje". A to nejen společnost, ale i sporty, komunity, historii se současností, umění se sportem a v neposlední řadě generace. Také toto heslo má svou vizuální podobu, kterou vyhotovila písmomalířka Petra Dočekalová, která vytvořila podobu prezidentského slibu pro Petra Pavla. 

Vizuální podoba každého sletu je vždy velmi sledovaná. V minulosti se na ní podíleli nejlepší umělci své doby, např. Mikoláš Aleš, František Ženíšek, Alfons Mucha nebo Max Švabinský. K této tradici se Česká obec sokolská vrátila v roce 2018, kdy u příležitosti XVI. Všesokolského sletu vznik unikátní soubor obrazů a grafik vytvořených Michalem Cihlářem, Stanislavem Divišem, Ivanem Komárkem, Zdeňkem Netopilem, Pavlem Roučkou, Jakubem Špaňhelem a Jakubem Spurným.

 

Galerie

Fotky

Newsletter

Generální partneři

GENERÁLNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

PARTNER

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace