Projekt pro nejmenší děti, který je realizován v mateřských školách, v sokolských jednotách a v dalších volnočasových zařízeních. Projekt rozvíjí pohybovou gramotnost a učí lásce nejen k pohybu. Od začátku projektu v roce 2015 rychle získal uznání odborné veřejnosti a pedagogů, ale především učitelek v mateřských šklách a cvičitelů. Počet cvičících dětí i zapojených subjektů tak rok od roku významně roste.

Do 8. ročníku (školní rok 2023-2024) se přihlásilo 103 tisíc dětí a více než 1800 mateřských škol, jednot a volnočasových zařízení!

Projekt Se sokolem do života se zaměřuje na nejmladší generaci - na předškoláky. U této věkové kategorie je důležité, aby si děti osvojily základy pohybových dovedností a mohly je později rozvíjet a zdokonalovat. Rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi tyto základní pilíře stejně jako rozvoj řeči, myšlení či poznání.

Nejen pohyb, ale hlavně zábava

V projektu Se sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky se děti učí vnímat pohyb jako přirozenou součást svého života, a to díky kladné motivaci. Při všech aktivitách je provází postavičky zvířátek.

Metodika, která je pro projekt zpracovaná, vychází ze sokolského cvičení a mnohaleté praxe cvičitelek v oddílech pro předškoláky a rodiče a děti. V současné době je metodický materiál, který pedagogové dostávají v rámci projektu k dispozici, jedním z nejlépe zpracovaných materiálů osnov pro TV, který v republice máme a který podporuje rámcový vzdělávací program předškolního vzdělávání.

Program je aktivní zejména na sociálních sítích, proto, pokud o něm chcete vědět více, či mít přehled o tom, co se chystá, sledujte facebook nebo instagram. Projekt má také vlastní webové stránky a to na adrese www.sesokolemdozivota.cz

Na Youtube kanále České obce sokolské pravidelně zveřejňujeme videa, kde ukazujeme, jak správně cvičit jednoduché i na první pohled obtížené cviky.

Podívejte se třeba na to, jak na párovou akrobacii:

1. díl - jak si s dítětem zahrát na rampouch? Podívejte se, jak na to je naše cvičitelka Katka.

5. díl Chodíte s dětmi rádi na rozhledny? A co kdybyste si jednu takovou postavili doma. Katka vám ukáže, jak na to.

Aktuality projektu
Více aktualit