08. 10. 2024

2024 Památný den sokolstva Benátky nad Jizerou

Památným dnem sokolstva si symbolicky připomínáme nejen pět tisícovek sokolů a školek, kteří položili své životy v protinacistickém odboji a mezi nimiž bylo i 150 spolupracovníků  výsadku Anthropoid podílejících se na přípravách atentátu na Reinharda Heydricha, ale i všechny sokoly, kteří padli v letech 1. světové války v řadách československých legií bojujících za vznik našeho samostatného státu, stejně jako v únoru 1948 v  3. protikomunistickém odboji. Od roku 2019 je Památným den sokolstva významným dnem České republiky.

Letošní rok je pro celé sokolské hnutí zcela mimořádný. V červnu se do Prahy sjelo na 20000 sokolů a školek ze všech koutů naší republiky i ze zahraničí a společně během XVIi. všesokolského sletu ukázali, že i přes snahu obou největších totalitních režimů 20. století, Sokol nejen přežil, ale i dnes představuje nejvýznamnější spolkovou organizací České republiky, která navazuje na nejlepší tradice našich zakladatelů.

Kontakt na organizátora

Lucia Chytrá