25. 05. 2024

Župní slet Valdice 2024

Oblastní slet uspořádaný Sokolskou župou Jičínskou - Bergrovou ve Valdicích.

Před zahájením sletu dne 24.5.2024 slavnostní vztyčení sokolké vlajky na stožár v obci Valdice.

Účast Tělocvičných jednot: Sokol Valdice, Sobotka, Jičín, Ostroměř, Železnice, Hořice, Dolní Kalná, Nová Paka z župy Jičínské - Bergrovy.

Z župy Krkonošské - Pecháčkovy účast T.J. Košťálov, Lomnice nad Popelkou.

Z župy Jizerské účast T.J. Sokol Frýdštejn.

Z župy Orlické T.J. Sokol Potštejn, Sokol Nový Hradec Králové, Sokol Pražské předměstí.

z župy Ještědské - T.J. Sokol Horní Růžodol.

Na akci účast celkem 15 tělocvičných jednot z 5 žup.

Předvedené šletové skladby: Čmeláci, Fitness, Mravenci , Leporelo, Sokolhraní, Babí léto.

Dobrovodný program: Mažoretky, skoky na trampolíně

Akce se zúčastnili starostové všech cvičících jednot, starostové žup Jičínské - Bergrovy, Krkonošské - Pecháčkovy a Orlické, dále  starostka obce Valdice.

Slavnostní nástup  - praporečníci, krojovaní sokolové -  prapory SŽ Jičínské - Bergrovy,  jednot Sokol Jičín, Hořice, Ostroměř, Nová Paka. Lomnice nad Popelkou, Pražské Předměstí

V závěru sletu dekorování praporů pamětními stuhami.

Oblastní slet uspořádaný Sokolskou župou Jičínskou - Bergrovou ve Valdicích.

Z župy Krkonošské - Pecháčkovy účast T.J. Košťálov, Lomnice nad Popelkou.

Z župy Jizerské účast T.J. Sokol Frýdštejn.

z župy Ještědské - T.J. Sokol Horní Růžodol.

Na akci účast celkem 15 tělocvičných jednot z 5 žup.

Dobrovodný program: Mažoretky, skoky na trampolíně

V závěru sletu dekorování praporů pamětními stuhami.

Cvičenců 466 s doprovodem

Diváků téměř 500