25. 05. 2024

Župní slet župy Jungmannovy 2024

Pořádáním župního sletu župy Jungmannovy byla i tentokrát pověřena T.J. Sokol Komárov. Župní slet se uskuteční v prostorách areálu jednoty. Cvičenci vystoupí v deseti sletových skladbách.

V dopoledních hodinách proběhnou zkoušky, ve 14:30 hod. bude průvod obcí, župní slet bude slavnostně zahájen v 15:00 hod.

Župní slet župy Jungmannovy se vydařil!

Předpověď počasí byla nepříznivá, dopolední zkoušky měly být narušeny přeháňkami, ale i průvod a vlastní cvičení mělo probíhat v dešti, případně i bouřkách! Skutečnost byla ale naštěstí jiná! Párkrát lehce zapršelo! ALE!!!! Bouřky i přívalové lijáky byly, ale Komárov byl asi "začarovaný"! Místní kopečky a lesy "spoušť" do Komárova nepustily!! Přes Zbiroh, Kařez, Kařízek, Drozdov ... prošel pás krup!!! Až o průměru 2 cm! V Újezdě byla půlhodinová průtrž! To jsou obce severozápadně od Komárova! To bylo v době končících zkoušek, které probíhaly plynule dle plánu. Na začátku průvodu jsme byli opět na okraji bouřky, tady to byl jen slabý májový deštík. Při skladbách také hrozily hromy a blesky, a tentokrát déšť zůstal východně za Chlumem v obci Hvozdec! A i tam šlo o pořádnou půlhodinovou průtrž!!

Počasí je základ úspěchu! Aby se akce zdařila, musela být ale také řádně naplánována a připravena! A můžeme říct, že se toho komárovští Sokolíci zhostili řádně!

V Komárově vystoupilo deset sletových skladeb a v nich se představilo na 700 cvičenců! Od mrňat až po seniory!

V areálu bylo na 1400 osob - cvičenci, jejich cvičitelé a doprovod, pořadatelé a samozřejmě i diváci, kterých bylo na 600, děti do 12let měly vstup zdarma.

Kontakt na organizátora

Olga Kleknerová