Hromadný odběr krve v Michnově paláci
již za 30 dnů

18. 01. 2023

Pouhých 30 dnů zbývá do dalšího hromadného odběru krve v Michnově paláci. Zahájíme tím 9. ročník projektu Sokolská kapka krve. Rádi mezi dárci přivítáme i dobrovolníky, kteří nejsou členy našeho spolku. Dejte jim o našem projektu vědět!

Pouhých 30 dnů zbývá do dalšího hromadného odběru krve v Michnově paláci, který bude tradičně organizován s Oddělením hematologie a krevní transfuze Ústřední vojenské nemocnice v den výročí založení našeho spolku 16. 2.
Do projektu se může zapojit skutečně každý. Stačí, když se k odběru životadárné tekutiny zaregistrujete na tomto odkazu

Informace o podzimním termínu 6. října jsou uvedeny v již dříve zveřejněné aktualitě

Co musí splňovat dárce krve se dozvíte na webu projektu v sekci Staň se dárcem. Pokud máte chuť se zapojit do organizace odběru, pak je pro vás určena sekce Staň se koordinátorem.

Hromadně se bude darovat i v Jihlavě

Máme radost z toho, že se v T. J. Sokol Jihlava rozhodli do projektu Sokolská kapka krve zapojit hromadným darováním krve 28. 2. na Hematologicko – transfuzním oddělení nemocnice Jihlava.

„Datum není zvoleno náhodně, v tento den si připomeneme 131. výročí založení Sokola Jihlava. Hromadný odběr je otevřený veřejnosti, zúčastnit se mohou kromě členů Sokola také zájemci z řad rodičů a přátel Sokola. Rádi přivítáme mezi námi i odvážlivce, kteří se rozhodnou darovat krev poprvé," říká koordinátorka tamního odběru Jana Němcová (j.nemcova@centrum.cz) K odběru v Jihlavě se případní zájemci mohou závazně přihlásit ZDE, a to do 25. 1. 2023.

Podrobné informace o organizaci odběru (čas setkání, informace před odběrem) budou jihlavským zájemcům zaslány začátkem února.