Slet 2024 - skladba Rocková symfonie
dorostenky, dorostenci, ženy, muži

25. 01. 2023

Smíšená skladba pro dorostenky, dorostence, ženy a muže Rocková symfonie zcela naplňuje motto blížícího se XVII. všesokolského sletu, které je "Spojujeme generace". Ženy reprezentují ladnost ženského pohybu a muži gymnasticky laděné cvičení.

Ve skladbě se na ploše mají možnost potkat sebe cvičenci všech generací, od těch na prahu dospělosti až po zkušené seniory. Z celé skladby by tak měla vyzařovat radost všech ze společného pohybu.

Kromě uvedení na #slet2024 ji čeká v roce 2023 také cesta na světovou Gymnaestrádu v Amsterdamu, nácviky tak začaly o něco dříve a prvních 500 (!) cvičenců ji tak v tuto chvíli již ovládá, neboť červencový odjezd do Holandska se blíží.

Rockové skladby hraje The London Symphony Orchestra
Střihová úprava Zdeněk Barták, Jiří Strohner
Autoři skladby Jana Kosařová, Petr Sádek
Vedoucí skladby Petr Sádek
Metodik           Jana Kosařová rockovasymfonie@sokol.eu
Základní celek    12
Značková síť       6 x 4
Nářadí a náčiní  tyč, sock poi

Autoři u mužů vsadili na klasické náčiní, které využívali již naši předci krátce po vzniku Sokola - dřevěnou tyč. U žen se pustili do experimentu a tak cvičí s žonglovacími "ponožkami" SOCK POI. Jejich základní podoba připomíná klasické sokolské náčiní - kužele, ale mají i další pestré a variabilní využití.

Podrobnosti o nácviku skladby i o zajímavých detailech z pohledu autorů se dočtete na stránce věnované sletové skladbě Rocková symfonie.

Rocková symfonie v pozornosti médií

O skladbě rocková symfonie se hodně mluvilo při moravském nácviku na Gymnaestrádu v Amsterodamu. Do haly Sokol Brno I se o víkendu 20. - 22. ledna 2023 sjelo více než 200 cvičenek a cvičenců.

Události ČT ->  ze soboty 21. ledna
ČT 24 -> reportáž začíná v čase 15:21 a trvá 8 minut
idnes.cz -> Starší i mladí pohromadě. Sokolové cvičí čínský obrazec na světovou přehlídku