Tyršův Děčín bude 16. - 18. září
Přijeďte na oslavy 190 let od narození Dr. Tyrše

29. 04. 2022

Nazdar! Srdečně zveme na oslavy narození spoluzakladatele Sokola Miroslava Tyrše a zároveň na oslavy 160 let založení sokolského hnutí. U této příležitosti bude pořádán ples a doprovodný program plný pohybu, ale i společenského setkání. Do Děčína je přesunuta i tradiční sokolská plavba. Tentokrát tedy bude po Labi.

V polovině září se v Děčíně uskuteční tradiční akce Tyršův Děčín. V letošním roce si připomeneme 190 let od narození děčínského rodáka a spoluzakladatele spolku Sokol Miroslava Tyrše. Navíc je to letos 160 let od založení spolku Sokol, takže důvody k oslavám budou dvojnásobné.

Hlavní oslavy budou probíhat v termínu 16. až 18. září. Těšit se můžete na plavbu parníkem po Labi. Té se mohou zúčastnit 4 zástupci žákovských složek za župu (nejlépe dva chlapci a dvě dívky) + jeden doprovod. Pro účast na akci je třeba do 7. srpna zaslat závaznou přihlášku na odbor všestrannosti. Podzimní víkend vám zpříjemní pódiová vystoupení vybraných skupin, které se představí na akcích SokolGym. Navštívit budete moct výstavu v prostorách zámku mapující činnost Miroslava Tyrše a ukazující současnost jeho následovníků.

Na programu je také tradiční pietní akt u Tyršovy sochy a průvod na Zámek Děčín. Tam připravujeme odhalení pamětní lavičky ke 190 letům od narození bratra zakladatele. Ta vznikne v rámci tradiční přehlídky mistrů řezbářů s názvem Děčínské Dřevosochání, které koná 14. - 15. května.

Pro sportovně založené připravuje T. J. Sokol Děčín volejbalový turnaj pro neregistrované hráče.

Aktuality k Tyršově Děčínu můžete sledovat přímo na stránce tohoto tradičního sokolského setkání.

Překážkový závod pro žáky

O týden dřív - 9. a 10. září pořádá T. J. Sokol Maxičky překážkový outdoorový závod pro žáky základních a středních škol.

Více informací naleznete zde

Určitě si udělejte čas a navštivte tuto jedinečnou akci, která oslavuje tradici, komunitu a nese především cennou myšlenku sokolského hnutí: propojení pohybu, umění a vzdělávání.

Podrobný časový program bude upřesněn.