26. 04. 2023

CVIČENÍ S BERUŠKOU DANUŠKOU – ČARODĚJNICE

S beruškou Danuškou podnikáme různé mimořádné akce. Dnešní cvičení je na téma Čarodějnice

Přivítání čarodějů a čarodějek, kouzelným zaklínadlem rozdělit děti do družstev

Rušná část - děti běhají v prostoru a hledají ingredience na kouzelný lektvar (každé družstvo má svoji barvu)

Průpravná část – pohybové zaklínadlo – básnička s pohybem + zaklínaní do různých věcí

Hlavní část – stanoviště -  čarodějnických zkoušek

Děti rozdělíme do několika skupin, ve kterých budou obcházet stanoviště s úkoly. Za každý splněný úkol si do čarodějnického průkazu natisknou razítko.

Čarodějnické zkoušky: slalom na koštěti, hod minikoštětem do dálky, skoky z místa – přeskoč spícího hada, hod ropuchou na cíl, přechod přes smrdutý močál, netopýří kuželky, přenos smradlavých vajec, prolézání pavučinou.

Závěrečná část – hra Perníková chaloupka – obdoba Rybářů – jeden je ježibaba a říká „Kdo mi to loupe perníček“, ostatní jsou Jeníčkové a Mařenky a odpovídají, „To nic, to jenom větříček.“ Potom ježibaba děti honí.

Cvičení s beruškou Danuškou = čarodějnicí se zúčastnilo 24 dětí.

Nalepení obrázku do deníčku, zhodnocení hodiny.

Program pokračuje venku, kde čekají na děti rodiče. U ohně si společně opečeme kouzelné hady a buřtíky.