04. 12. 2021

Mikulášský běh

TJ Sokol Kounice spolu se ZŠ Kounice pořádala dne 4.12.2021 již  33. ročník Mikulášského běhu. Jedná se o běh ve velmi členitém lesním terénu. Na startu vítáme všechny milovníky atletiky a zdravého pohybu od kategorií předškolních dětí po dospělé.  Předškolní závodníci, chlapci a dívky zvlášť, běží s hromadným startem, ostatní intervalově po 10 sekundách. Sportovní část se odbývá na jediném lesnatém kopci v Kounicích s názvem Sáňkovačka. Druhá část, společenská, s předáváním medailí a odměn se koná s místní SOKOLOVNĚ. Tam je o závodníky i jejich doprovod dobře postaráno a odměny  předává opravdu Mikuláš, Čert a Anděl. Tak tomu bylo doposud, dokud se neobjevil covid a společenskou část nám znemožnil uspořádat. Vše se odbývalo v lese, kde nás letos nešetřilo ani počasí. Ráno  to vypadalo téměř na idylu a během krátké chvíle nás zasypala 5 - 10 cm vysoká vrstva sněhu. Nastalo krátké zděšení, ale po použití tašky poslední pomoci pro případ ztroskotání, kterou nosíme stále s sebou, se vše vyřešilo. Ometli jsme sníh, rozložili nepromokavé folie a startovní kancelář mohla  pokračovat. Bezchybným rozhodčím se podařilo rozluštit i nejvíce promočené seznamy a závod proběhl bez podání protestů. Prvotní rozladění se počalo měnit do úsměvných situací, kdy přítomní po sebemenším předklonu zasypávali své okolí vrstvou sněhu ze svých čepic. Byly i stupně vítězů a možnost fotodokumentace. Jen malým závodníkům jsme příjemnou pohodu sokolovny nahradit nedokázali. S medailí na krku a odměnou v ruce se dotazovali, kdy už půjdeme na slavnostní vyhlášení vítězů.

A odkud bylo těch 106 zúčastněných závodníků  ?

Atletika M. Boleslav, SPK Nymburk, AK ZŠ Kounice, Kounice, Bříství, Černíky, Č.Lípa, Žacléř, Praha, Ml.Boleslav,

Český Brod.

Tato akce je výbornou prezentací činnosti TJ a vynikající spolupráce sokolské a školské tělovýchovy v obci   -  co víc si přát. Takže 3.12.2022 na 34. ročníku se na Vás těší pořadatelé z TJ  a  ZŠ  Kounice.