25. 09. 2023

Rodinné sportovní hry Pardubice

Od 16:30 do 18:00 hodin ve venkovním areálu TJ Sokol Pardubice proběhnou soutěže celých rodinných týmů. Soutěžit můžou jenom dvojice (dospělý+dítě) i celé rodiny. Za splnění úkolů různých obtížností - děti mají lehčí úkoly než dospělí - dostanou všichni drobnou odměnu.

Rodinné sportovní hry

V pondělí 25. září 2023 od 16:30 proběhly na přilehlém hřišti Sokola Pardubice I tradiční Rodinné sportovní hry, jejichž součástí byla i sletová štafeta obsahující sletové poslání. Na organizaci her se podílelo 35 sokolů především z řad cvičitelů. Děti od 1 roku, jejich rodiče a prarodiče soutěžili v 11 disciplínách (hod na branku, kop na branku, střelba na branku, hod na koš, hod na plechovky, skok daleký z místa, chůze po slepu, pavoučí test, biatlon, překážková dráha, jízda na koloběžce/odrážedle - dospělí skoky přes švihadlo).

Do rodinných sportovních her se zapojilo 91 týmů, 37 dvoučlenných, 34 tříčlenných, 15 čtyřčlenných, 4 pětičlenné a 1 šestičlenný tým. Celkem soutěžilo 262 osob. Týmy byly složeny i ze širší rodiny (sestřenice, bratranec, teta, strýc, …). Soutěže byly založeny na zvládnutí základních pohybových dovedností – chůze, běh, skok, hod, s přizpůsobením pro jednotlivé věkové kategorie.

Cílem her je zapojit do sportování celou rodinu, vzájemně se povzbuzovat s možností porovnat si mezi sebou i mezi týmy jednotlivé výkony. Po splnění všech disciplín a zaběhnutí sletové štafety si děti odnášely domů drobné dárky, které si vybíraly při odevzdání vyplněných kartiček.

Rodinné sportovní hry se i letos vydařily a přispělo k tomu také pěkné slunečné počasí

Kontakt na organizátora

Pavla Avramová