Projekt Se Sokolem do života plní sny
Jakub Haupt díky němu získal svou první medaili

18. 11. 2020

Mateřská škola Velké Přítočno se do projektu Se Sokolem do života zaregistrovala letos podruhé a je tak jednou z 1632 školek a jednot, které se do projektu v sezóně 2020/2021 zapojily. Rekordní je nejen toto číslo, ale především počet dětí, které se Sokolíkem Pepíkem cvičí – celkem 90 137 předškoláků. Děti díky němu získávají nejen lásku k pohybu, ale i své první medaile.

Čtyřletému Jakubovi Hauptovi z MŠ Velké Přítočno se díky projektu Se Sokolem do života splnilo velké přání – za splnění úkolů získal svou vůbec první medaili. „Syn si ji přál už hodně dlouho a díky sokolskému projektu se mu ji podařilo získat. Nosil ji pyšně na krku,“ říká Jakubův otec Jan Haupt.

Kuba Haupt

Učitelky z MŠ, do které Jakub chodí, si celý program pochvalují. „Líbí se nám jeho ucelená forma, kdy děti plní různé úkoly z kategorie obratnosti, dovedností s míčem, přirozená cvičení a rozvíjení poznání změn v přírodě a okolí a netradiční úkoly z hlediska pohybu, které vycházejí z tradičních lidových zvyků a ročního období,“ říkají.

školka Haupt

Se Sokolem do života je projekt pro rozvoj pohybové gramotnosti a motivace ke zdravému pohybu předškolních dětí. Program projektu vychází z koncepce sportovní všestrannosti ČOS – propojuje tělesný a psychický rozvoj, navíc je rozšířený o rozvoj poznání světa kolem nás.