Vychází nové číslo časopisu Sokol
objednejte si předplatné on-line

08. 12. 2021

Poslední vydání letošního roku se věnuje blížícímu se výročí 160 let od založení Sokola. Přehledná časová osa Vám připomene nejdůležitější události historie. Hlavním tématem prosincového čísla je Památný den sokolstva a to, jak ho uctili sokolové v jednotách po celém Česku. Přečtěte si také zajímavý rozhovor s Petrem Doudou (držitelem Ceny Rady Daňkové v anketě Sokol roku 2020) o tom, jak mu Sokol změnil život.

Vrátíme se ale i k Sokolskému běhu republiky, třeba v reportáži o běhu v San Franciscu. Prostor dostala samozřejmě i kultura - X. národní přehlídka sokolských loutkových divadel v Přerově.

Vzdělavatelské listy jsou celé věnované Miroslavu Tyršovi, kterého všichni znají jako zakladatele Sokola, on byl ale průkopníkem hned v několika oborech, např. v kritice umění nebo v archeologii.

Metodické listy nabízejí návod, jak uspořádat plesy a šibřinky.

Předplatné na příští rok, i s dárkovým voucherem, pořídíte na casopis.sokol.eu