BeActive Noc sokoloven v Tyršově domě

Navštivte v rámci pátého ročníku Noci sokoloven sídlo České obce sokolské – Tyršův dům v Praze na Malé Straně. Jeho brány se zájemcům otevřou v sobotu 28. září 2019 v 17 hodin. Nebudou chybět komentované prohlídky, workshopy, soutěže, výstava, loutkové představení, dětský koutek či již tradiční večerní výstup na střechu s krásným výhledem na pražské pamětihodnosti. Zájemci si mohou zdarma zaplavat v bazénu Tyršova domu, nejstarším krytém bazénu v Praze. Novinkou v letošním programu je noční badminton a koncert vážné hudby. Neváhejte a přijďte!

Sokolský běh republiky oslaví 28.říjen pohybem. Stane se tradicí, věří sokolové.

Vběhnout do druhé stovky věku naší země, a to doslova, to si dali za cíl organizátoři nového běžeckého projektu s názvem Sokolský běh republiky. Konat se bude každoročně na výročí založení Československa 28. října. Organizátoři 1. Sokolského běhu republiky se ve středu sešli v Tyršově domě aby potvrdili, že jsou na letošní závody připraveni. Tradice založena!

Blíží se týden Sokol spolu v pohybu 2019

Již příští týden se uskuteční projekt Sokol spolu v pohybu, který potrvá od pondělí 16. 9. do neděle 22. 9. 2019. V tomto týdnu se po celé České republice konají sportovní akce pro rodiny, otevřené cvičební hodiny, závody a turnaje. Navíc bude na mnoha místech možné si otestovat svoji fyzickou kondici a zjistit, jak na tom jste!

Letošní #BEACTIVE Noc sokoloven doprovodí živé obrazy

Blíží se Noc sokoloven 2019, jedna z nejpopulárnějších sokolských akcí. Ta je od minulého roku součástí projektu Evropské komise Evropský týden sportu (EWOS). Duší Noci sokoloven je už od počátku Kateřina Pohlová, vedoucí oddělení Vzdělavatelského odboru ČOS.

Sokol má novou tvář, podklady pro nový vizuální styl už jsou k dispozici

Sokol má od září novou tvář. Nový vizuální styl, přijatý v rámci strategie SOKOL 2030 na červnovém 12. sjezdu ČOS, vytvořilo renomované grafické studio Dynamo Design. Ač zcela moderní, vychází vizuální styl z tradičních sokolských grafických prvků, především loga. Řada jednot už v novém stylu od září vytváří své komunikační materiály, pro ostatní připomínáme, že si mohou veškeré podklady stáhnout z internetového úložiště BrandCloud, případně nabízené šablony zpracovat v grafickém programu Canva.

Sokolská kapka krve - v prvním pololetí 2019 opět více sokolských dárců!

Sokolové opět pomáhali zachraňovat životy a bylo jich víc než vloni. V 1. pololetí 2019 darovalo krev 131 sokolů při 216 odběrech, což je zhruba o 10 % více než ve stejném období loňského roku (123 dárců, 196 odběrů). "Je to skvělá zpráva. Jistě i na základě výzvy sestry starostky se přihlásilo mnoho nových jednot, některé i s výraznými počty odběrů ( např. Žalkovice). Na předních příčkách ale změny nejsou – 1. místo má stále Sokol Komárov," uvádí koordinátor sokolského projektu Vít Jakoubek ze Zdravotní komise ČOS.

Využijte nabídku S-energie a ušetřete na fakturách za odběr elektřiny a plynu

Neplaťte víc, než musíte. To je smysl sokolského projektu, určeného nejen jednotám, ale i jednotlivcům. Víme, že orientovat se v cenách a nabídce energetických společností je extrémně složité. Cenová kalkulačka na webu S-energie dokáže vaše současné smlouvy vyhodnotit a případně nabídnout levnější řešení.

Kámen zmizelých už připomíná poslední pobyt radisty Jiřího Potůčka

Radista z výsadku Silver A Jiří Potůček-Tolar by se 12. července letošního roku dožil sta let. Osud mu však nedopřál oslavit ani 23. narozeniny. Jemu a dalším šesti popraveným sokolům ze sokolské odbojové skupiny S 21 B věnovala Sokolská župa Podkrkonošská-Jiráskova 7. července letošního roku první sokolské Kameny zmizelých (Stolperstaine) v Královéhradeckém kraji.

Americký sokol zkoumá historii sokolských jednot u nás. Neztraťte svou historii, vyzývá

Sokolského historika z amerického Texasu, bratra Rome Milana, v současné době můžete potkat na různých místech po celé České republice, kde intenzivně pracuje na studii o historii českých, moravských a slezských sokolských jednot. Podklady pro svou práci potřebuje získat co nejdříve – nedávno mu totiž byla diagnostikována nemoc, která mu cestování v brzké době znemožní.

Bazén v Tyršově domě bude o prázdninách uzavřen

V letních měsících (červenec–srpen) bude uzavřen plavecký bazén v Tyršově domě. Naposledy před prázdninami je bazén pro veřejnost otevřen poslední červnový víken (29.–30. 6). Termín předpokládaného otevření po letní přestávce je o víkendu na přelomu srpna a září, tedy 31. 8. a 1. 9. 2019

Všechny aktuality

<<  Říjen 2019  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více