ČOS spustil Oznamovací
systém a etickou linku

06. 06. 2024

Máte podezření, že v naší organizaci dochází k neetickému jednání nebo nám chcete poslat jakoukoliv zpětnou vazbu? Využijte nově spuštěný oznamovací kanál České obce sokolské (ČOS).

Česká obec sokolská zavádí oznamovací systém a etickou linku v rámci posílení transparentnosti. A to pro případ, že byste se stali svědky neetického jednání, o kterém není snadné mluvit osobně.

Proč? Protože si náš spolek zakládá na etickém fungování a vzájemném respektu.

"Vzhledem k našim ideálům a postojům je to přirozený krok. Chceme, aby tady byl prostředek, který umožnuje dát možnost neetické chování tímto kanálem bez obav oznámit. A je to i naše zákonná povinnost," vysvětluje Martin Chlumský, starosta ČOS.

Klikněte zde: OZNAMOVACÍ SYSTÉM A ETICKÁ LINKA

Všechna oznámení řeší pověřené osoby v naší organizaci. Informace zaslané přes oznamovací kanál jsou v naprostém bezpečí a nehrozí žádné odvetné opatření.

ČOS se v tomto ohledu spojila s platformou Nenech to být, jejíž misí je 'pomáhat odhalovat nepravosti, ať už se dějí kdekoliv'. "Je jednou z největších na českém trhu, která to umožnuje," dodává Martin Chlumský. S platformou spolupracují například i mediální partneři ČOS – Česká televize a Vltava Labe Média.