Tipy na cvičení s dětmi od lektorů projektu Se Sokolem do života

Projekt Se Sokolem do života je největší projekt u nás, který se zaměřuje na rozvoj pohybové gramotnosti u dětí v předškolním věku. Ta je stejně důležitá jako rozvoj myšlení, řeči nebo poznání. Proto bychom na ni měli myslet i v dnešní době, kdy je zavřená většina sportovních kroužků, mateřských školek, škol, a dalších institucí, které nám s tím za normálních okolností pomáhají.

Všechny školky jsou zavřené, a tak veškeré aktivity včetně těch pohybových jsou na rodičích. Sokol jim hned po první uzavření mateřských škol v loňském roce chtěl situaci ulehčit a natočil sérii videí s pohybovými aktivitami na doma pro děti ve věku 3 až 6 let.

Cvičení vychází z dlouholeté tradice Sokola a děti plní nejrůznější pohybové aktivity, rozvíjí své poznání a dělají i spoustu netradičních aktivit tak, aby se naučily pracovat se svým tělem, koordinovat pohyby, zároveň zvyšovat svoji tělesnou zdatnost a pohyb se stal přirozenou součástí jejich života. Hlavně je to ale musí bavit. K tomu pomáhají zvířátka, která je celým programem provázejí, do svých sešitů sbírají nálepky za splněné úkoly a na konci je čeká odměna.

Nechte se inspirovat, co s vašimi dětmi, které se doma pochopitelně nudí, lze dělat

Další tipy od sokolských cvičitelů a trenérů, kterým děti také chybí, najdete na sociálních sítích Se Sokolem do života, hlavním facebooku České obce sokolskéInstagramu a profilech jednotlivých tělocvičných jednot.

#CvicimSeSokolem #SeSokolemDoŽivota #Sokolové #Sokolíci #CvičeníProRodičesDětmi #DětiARodiče #AktivníRodiče

V sérii #SeSokolemDoŽivota jsme již publikovali tato videa

Pro školáky máme projekt Distanční výuka s Česká středoškolská unie:

V sérii #CvicimSeSokolem jsme již publikovali tato videa: